Witamy w Johana Car
Tel.: 665 600 667

Do czyszczenia podsufitki nie powinniśmy używać zbyt wiele wody. Jeśli przemoczymy materiał, może odkleić się i opaść. Ryzyko takie występuje w szczególności w starszych samochodach. W takim razie, jak wyczyścić podsufitkę w samochodzie, aby uniknąć tego efektu?

Na pewno nie pierzemy podsufitki za pomocą odkurzacza ekstrakcyjnego tak jak innych elementów tapicerki. Czyścimy ją metodą bonnetowania, która polega na delikatnym przecieraniu materiału mikrofibrą nasączoną preparatem czyszczącym. Warto tutaj zaznaczyć, że ściereczka powinna być tylko lekko wilgotna i staramy się nie używać zbyt dużego nacisku.

Do czyszczenia najlepiej użyć białych mikrofibr lub takich, co do których mamy pewność, że nie farbują. W przeciwnym wypadku mogłoby dojść do transferu koloru ze ściereczki na materiał podsufitki.

Staramy się nie usuwać zabrudzeń punktowo, najlepiej wyczyścić od razu całą podsufitkę. W ten sposób minimalizujemy ryzyko powstania plam po wyschnięciu. Metodą bonnetowania możemy wyczyścić również materiałowe boczki drzwi oraz niewielkie zabrudzenia na fotelach.

Jeśli już wiesz jak wyczyścić podsufitkę w samochodzie, warto się zastanowić jaką chemię do tego wybrać. Na rynku dostępnych jest wiele produktów dedykowanych do czyszczenia metodą bonnetowania -  ADBL Bonnet,