Pranie tapicerki meblowej Ostrów Wielkopolski

Pranie tapicerki meblowej Ostrów Wielkopolski

Wykonując prace zlecane nam przez naszych klientów sięgamy po zaufane i pewne maszyny piorące oraz sprawdzone środki czyszczące, wyprodukowane przez światowych liderów. Nieustannie korzystamy ze zdobywanego doświadczenia, które pozwala nam dobierać najbardziej skuteczne sprzątanie, dostosowane do źródła danego zabrudzenia.

Nasza oferta obejmuje sprawne pranie tapicerki meblowej – kanap, sof, narożników, wersalek oraz foteli, materacy, krzeseł. Wysoka jakość wykonywanej przez nas pracy jest zasługą naszego bogatego doświadczenia w branży, która przekłada się na znajomość skutecznych technik czyszczenia. W czasie pracy błyskawicznie reagujemy na zastane na miejscu plamy, dobierając optymalne metody zgodnie z obecnym stanem branżowej wiedzy. Pranie tapicerki meblowej to nie tylko usuwanie plam – to również usuwanie napotkanego brudu suchego, czyli naszych włosów, sierści domowych pupili, piachu i kurzu czy sprzyjających alergiom roztoczy.

Profesjonalne pranie tapicerek meblowych Ostrów Wielkopolski

Ile kosztuje pranie tapicerki materiałowej? Wszystko zależy od rodzaju mebla, z którego będziemy pozbywali się zanieczyszczeń. Warto zaznaczyć, że dbając o czas wszystkich kontrahentów, wykonujemy profesjonalne pranie tapicerek meblowych w Ostrowie Wielkopolskim z dojazdem do domów lub firm, dostosowując się do zaproponowanego przez Państwa terminu. Pranie tapicerki meblowej przeprowadzamy zarówno w dni powszednie, jak i weekend, co czyni nas elastycznymi. Zadzwoń w celu omówienie szczegółów współpracy oraz wybrania dogodnego terminu prania tapicerki meblowej w Ostrowie Wielkopolskim

5 KROKÓW DO CZYSTOŚCI :

1. Dokładne odkurzenie powierzchni rozpoczyna proces prania tapicerki meblowej. Zapewnia usunięcie zabrudzeń nierozpuszczalnych w wodzie, które mogą stanowić nawet 80% wszystkich zabrudzeń znajdujących się na powierzchni.

2. Próba materiału – polega na rozpoznaniu rodzaju włókna i sprawdzeniu stabilności kolorów. Na jej podstawie dobierane są rodzaje środków piorących, ich stężenia oraz temperatura roztworu. Większość stosowanych przez nas środków posiada certyfikat Wool Safe, więc bezpiecznie czyścimy również naturalne włókna. 

3. Nałożenie enzymatycznego pre-sprayu i rozprowadzenie go przy pomocy mikrofibry zapewnia wstępne rozpuszczenie zabrudzeń oraz wyciągnięcie plam znajdujących się na osnowie tkaniny, a nawet na gąbce tapicerskiej.  To najistotniejszy element usługi, który odróżnia ją od prania samym odkurzaczem piorącym – dzięki niemu podczas prania właściwego wyciągamy najgłębsze zabrudzenia ale nie trzeba wykonywać zbędnych powtórzeń powodujących nadmierne przemoczenie mebla.

4. Odplamianie – przed rozpoczęciem prania właściwego tapicerki meblowej usuwamy najtrudniejsze zabrudzenia, które nie rozpuściły się w poprzednim etapie. Używamy do tego dedykowanych odplamiaczy, które następnie wypłukujemy aby nie pozostał żaden osad chemiczny  Na tym etapie usuwamy również gumy do żucia, wosk, plastelinę, zaschnięte resztki jedzenia i tym podobne.

5. Pranie właściwe – polega na dogłębnym wypłukaniu pod ciśnieniem rozpuszczonego wcześniej brudu przy pomocy ekstraktora, czyli urządzenia natryskowo – ssącego. Zapewnia to najlepsze usunięcie brudu i ewentualnych pozostałości niepożądanych środków chemicznych, ponadto gwarantuje penetrację na wskroś materiału aż do gąbki. Powierzchnie prane są w temperaturze ok. 50-60 stopni –zabija ona roztocza, a jednocześnie jest bezpieczna dla materiału.

Czas schnięcia – tak przedstawiona technika czyszczenia tapicerki meblowej oraz najwyższej jakości środki piorące pozwalają nam zmniejszyć namoczenie materiału do absolutnego minimum. Po wykonanej usłudze materiał można porównać do prania po wirowaniu – w zależności od grubości splotu i stopnia zabrudzenia czas schnięcia to od kilku do kilkunastu godzin.

Nieodpowiednia metoda czyszczenia tapicerki meblowej – konsekwencje

Na efekt końcowy wypranej tapicerki meblowej składa się wiele czynników. Tak, jak wspominaliśmy wcześniej jednym z nich jest posiadanie profesjonalnego sprzętu przeznaczonego wyłącznie do prania tapicerki meblowej. Takie maszyny nie są tanie, jednak warto w nie zainwestować. Nieodłącznym elementem prania tapicerki meblowej są również najlepsze, certyfikowane środki chemiczne, najlepiej hipoalergiczne i przyjazne dla zwierząt. Jeżeli mamy już odpowiedni sprzęt oraz środki czyszczące to pozostało nam doświadczenie. Niezbędna jest umiejętność prawidłowego używania maszyn czy dobranie poprawnych proporcji środka czyszczącego. Niestety świadomość społeczeństwa w tej kwestii nie jest wystarczająca. Jest wciąż wiele osób, które próbują samodzielnie wyprać tapicerkę meblową. Nie zdają sobie oni sprawy z konsekwencji nieodpowiedniego wyprania kanapy czy narożnika. Przemoczenie materiału, czy wykorzystanie żrącego środka czyszczącego spowoduje nieodwracalne zniszczenia na tapicerce. Warto zainwestować w profesjonalną firmę piorącą w Ostrowie Wielkopolskim i oddać meble tapicerowane w ręce fachowców. Szukając takiej firmy powinno się uwzględnić jej doświadczenie oraz zaangażowanie. Są dwa sposoby znalezienia fachowców. Możemy przejść się ulicą lub znaleźć ich w wyszukiwarce internetowej, wystawczy wpisać pranie tapicerki Ostrów Wielkopolski. Możemy być pewni, że znajdziemy wiele firm wartych uwagi. Najlepiej jest sugerować się opinią innych klientów, gdyż wtedy mamy pewność, że tapicerka w naszych meblach zostanie w odpowiedni sposób wyczyszczona. Warto zauważyć że czyszczenie tapicerki warszawa często jest możliwe także z dojazdem do domu. Najczęściej sam dojazd jest już wliczony w cenę takiej usługi, a co za tym idzie mamy pełen komfort czyszczenia tapicerki.

Pranie kanapy

Czyszczenie niektórych mebli wymaga niecodziennych metod i specjalnych środków. Firma Johana-car oferuje Państwu profesjonalne pranie kanapy w Ostrowie Wielkopolskim. Zajmą się tym specjaliści, którzy wiedzą jak odpowiednio odświeżyć daną sofę czy tapczan w taki sposób, żeby mogły Wam służyć jeszcze dłużej. Jeśli chcecie, żeby wasze meble były świeże i pozytywnie wpływały na samopoczucie, warto zadbać o dogłębne wyczyszczenie powierzchni materiałowych. Kanapy to materiałowe meble, które służą nam codziennie, dlatego warto zadbać o pranie ich. Ilość bakterii, resztek jedzenia czy innych zabrudzeń nie zawsze jest widoczna, ale pozostają one w głębszych warstwach każdego siedziska. Dokładne czyszczenie mebli, które służą nam do odpoczynku nie zawsze sprowadza się jedynie do odkurzenia ich. Jako firma specjalizująca się w odświeżaniu różnorodnych powierzchni, oferujemy dokładne czyszczenie twoich ulubionych mebli składające się z kilku kroków, dzięki którym materiały zostaną pozbawione nagromadzonego brudu.

Pranie narożników

Narożniki jak i inne rodzaje kanap, mogą przyjmować różnego rodzaju zabrudzenia oraz plamy. Pranie narożników domowymi sposobami może spowodować pogłębienie problemu i zniszczenie mebla. Dlatego też stare zabrudzenia oraz uporczywe plamy powinny być usuwane przez profesjonalistów. Jesteśmy firmą z Wrocławia, która od wielu lat zajmuje się zagadnieniem usuwania plam z różnych elementów, w tym także z narożników.

Pranie foteli

Fotel to mebel szczególnie umiłowany przez większość domowników. Większość z nas lubi wygodnie rozsiąść się w swoim ulubionym fotelu i odprężyć po ciężkim dniu. Fotele i kanapy to także częsty mebel w firmach. Częsta eksploatacja zwiększa ryzyko rozmaitych zabrudzeń, a także sprawia, że mebel ten staje się siedliskiem bakterii. Warto regularnie dbać o czystość foteli i korzystać z naszej usługi prania i czyszczenia.

Pranie krzeseł

Wykonujemy z dojazdem pranie krzeseł w domach oraz w firmach. Jak wiadomo krzesła, zarówno te w domach, jak i w firmach bardzo szybko ulegają zabrudzeniom. Nasza usługa czyszczenia krzeseł doskonale sprawdza się zwłaszcza w przypadku firm z dużą ilością krzeseł biurowych i/lub konferencyjnych. Pranie krzeseł adresujemy również do restauracji, sal weselnych i bankietowych, a także kin, teatrów i sal widowiskowych.

Pranie i czyszczenie dywanów Ostrów Wielkopolski

Wykładziny i dywany stanowiącą istotny element wystroju każdego mieszkania i domu każdego dnia poddawane są bardzo intensywnej eksploatacji i to nie tylko za sprawą ludzi, ale także zwierząt domowych. Nie można się zatem dziwić, że z czasem jasna wykładzina lub dywan z wymyślnym wzorem wygląda nie najlepiej, a nawet ma na swojej powierzchni wyraźne, szpecące plamy.

Oczywiście staranne i systematyczne odkurzanie dywanów oraz wykładzin znacząco wpływa na czystość i trwałość wspomnianych powierzchni, aczkolwiek nawet bardzo precyzyjne odkurzanie nie wyeliminuje trwałych zabrudzeń oraz tysięcy drobnoustrojów (np. roztoczy), które zadomowiły się między włóknami dywanów i wykładzin.

Właśnie dlatego chcemy zaprosić Państwa do skorzystania z naszej pomocy w zakresie prania dywanów i wykładzin, które realizujemy przy wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu do prania ekstrakcyjnego marki Kärcher. Zawsze dokładnie diagnozujemy rodzaj zabrudzeń na powierzchni dywanów i wykładzin, aby optymalnie dobrać środki piorące, które co warte podkreślenia są w pełni przyjazne dla ludzi oraz zwierząt. Dzięki wspomnianemu profesjonalnemu zapleczu, a także doświadczeniu i wiedzy możemy zagwarantować skuteczność oraz sprawną realizację prania.